Rumuńska piekarnia już w Polsce

Rumuńska piekarnia już w Polsce

Do naszego kraju wchodzi sieć Luca, która w Rumunii ma ok. 150 punktów. 21 maja 2024 roku w Warszawie zostanie otwarta pierwsza piekarnia tej sieci.

Pierwsza piekarnia pod szyldem Luca w Polsce otworzy się przy ul. Ludwika Waryńskiego 3A w budynku Polna Corner, tuż przy wyjściu ze stacji metra Politechnika. Polska to pierwszy zagraniczny rynek, na którym debiutuje ta sieć.

Jak dowiadujemy się z opisu firmy, wybór lokalizacji uzasadnia duża liczba budynków biurowych w okolicy oraz bliskość kampusu uczelni.

Co znajdzie się w ofercie sieci? Jak wynika z komunikatu, bazuje ona na "świeżych, pieczonych na miejscu produktach - od precli ze słonecznikiem czy makiem, poprzez bajgle, strudle, po pizzę, kanapki i inne wyroby piekarnicze". Z założenia piekarnie Luca obecne są w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych, na parterze budynków mieszkalnych, biurowych i handlowych, w sąsiedztwie kampusów uczelni i dzielnicach mieszkaniowych o dużej gęstości zaludnienia.

- Rynek polski jest dojrzały, a z punktu widzenia zwyczajów konsumenckich podobny do rynku rumuńskiego. Polscy klienci mają potencjał, aby docenić misję Luca - mówi Piotr Wilczyński, dyrektor finansowy firmy.

Źródło: Business Insider